Produktová řada EOLO je nejvýkonnější turbína italského výrobce MAKEMU, je určena nejen pro domácí užití k akumulaci proudu, nýbrž i pro menší průmyslové podniky, farmy, ranče, odloučená pracoviště. Obzvlášť lehká a rychlá… Více informací
Kat. č. | počet listů rotoru | Dostupnost | Cena bez DPH | |
---|---|---|---|---|
A01-338-1 | počet listů rotoru 3 | do 14 dnů | 32 750Kč | |
A01-338-2 | počet listů rotoru 6 | do 14 dnů | 37 750Kč |
Produktová řada EOLO je nejvýkonnější turbína italského výrobce MAKEMU, je určena nejen pro domácí užití k akumulaci proudu, nýbrž i pro menší průmyslové podniky, farmy, ranče, odloučená pracoviště. Obzvlášť lehká a rychlá instalace.
Vertikální elektrárny italského výrobce Makemu jsou oproti tomu více orientovány na vzhled a design v zástavbě, plochy listů mohou být nosičem vlastní reklamy, také jsou esteticky vhodnější do hustější zástavby a tvoří exteriérový doplněk. Vertikální generátory jsou také tiché, mohou mít konstantnější výkon a spolehlivost. Pro opravdu plný výkon potřebuji silný vítr přibližně mezi 15-20 m/s. Podle Beaufortovy stupnice tomu odpovídá síla větru 7 nebo 8 (prudký vítr a bouřlivý vítr).
EOLO je jako jiné produktové řady na výběr v několika výkonostních variantách: 1 kW, 2 kW a 3 kW.
Tak jako u ostatních produktů výrobce, i řada EOLO k dispozici s 6 listy rotoru (6 vertikálních listů DARRIEUS/6 horizontálních listů SAVONIUS), díky nimž je při stejném objemu zachyceno dvojnásobné množství větrné energie a poskytují dvojnásobný výkon.
Hybridní rotor DARRIEUS/SAVONIUS výrazně zvyšuje výkon turbíny i při velmi nízkém pohybu vzduchu.
Přehled vlastností DOMUS turbíny:
Schéma zapojení:
SMARTWIND + Regulátor M46 + Baterie (volí zákazník) + Měnič napětí M24
Kabely a baterie nemáme v nabídce. Stožár M40 si konfiguruje zákazní dle potřeby.
Je důležité vědět, že funkční požadavky na mikroindukční generátory jsou zcela odlišné a složitější než ty solární moduly. Bohužel dostáváme mnoho e-mailů, které říkají: "Sestavil jsem větrný generátor: lopatky se točí, ale nefunguje." Mnoho zákazníků, když vidí pohyb listů stromů, si myslí, že mohou vyrábět větrnou energii; nezaměňujte vánek (od 10 do 40 km/h) s větrem (nad 40 km/h)! K výrobě větrné energie je potřeba spíše vítr než jen vánek (kdyby stačil jen vánek, viděli bychom každý dům vybavený mini větrným generátorem.